Dunlop Lastik Fiyatları
 


 

Dunlop Lastik Fiyatları

 

Dunlop Binek Oto Lastikleri

Dunlop Performans Lastikleri (OEM)

Dunlop Performans Lastikler (H-V)

Dunlop Ultra Yüksek Performans Lastikleri (W-Y-Z)

Dunlop ROF - Run On Flat (OEM)

Dunlop 4x4 Lastikler (OEM)

Dunlop 4x4 Lastikleri

Dunlop Hafif Ticari Lastikleri

Dunlop Otobüs-Kamyon Lastikleri

  1999 yılında, Avrupa, Japonya ve ABD'deki bazı Goodyear  ve Dunlop  lastik firmaları, Amerikalı Goodyear Tire & Rubber Company ile Japon Sumitomo Rubber Industries arasında kurulan ortaklık sonucu birleştirildi ve altı yeni ortak girişim şirketi kuruldu. Bunlardan biri de, Avrupa Ortak Girişim bölgesinde Dunlop ve Goodyear markalarının lastik işletmelerini yöneten Goodyear Dunlop Tires Europe oldu.

Dunlop'un geçmişi, şirket tarafından sunulan yeniliklerle ayrılmaz bir bütün oluşturuyor. Yarış teknolojisinin günlük kullanılan lastiklere aktarılması Dunlop lastiklerinin ilk günlerine kadar uzanan bir gelenek olduğu için, markanın geçmişi, Dunlop'un  motor yarışılarına olan tutkusuyla beraber ilerlemektedir. 120 yılı aşan bu süre içinde, Dunlop, ünlü Le Mans 24 Saat otomobil dayanıklılık yarışında kazanaılan 34 zafer başta olmak üzere, yarış pistlerinde ulaşılması güç ilklere ve zaferlere imza atmıştır.

Dunlop Lastiklerine ait  Avrupa'da ileri teknolojilerle donatılmış 3 lastik geliştirme merkezi bulunmaktadır.  Hanau, Almanya'daki Dunlop Geliştirme Merkezidir. Diğer Dunlop fabrikalarıysa, yarış lastiği geliştirmeye yönelik olarak Birmingham, İngiltere'de ve  motor lastikleri geliştirmeye yönelik olarak faliyet gösteren, Montlucon, Fransa'da bulunmaktadır. Bu üç mükemmel lastik geliştirme merkezi, Dunlop sürüş ruhuna güç veren "Yarıştan Yola" felsefesinin hızını arttırmak için çalışmaktadır.